Obrana proti černé magii

Napsal Akroi (») 31. 7. 2011 v kategorii Předměty, přečteno: 1312×
vysdcadsizek.png

V obraně proti černé magii se studenti učí obranné techniky před černou magií a chránit se před zlými stvořeními. Součástí je také praxe v obranných kouzlech a teorie o kletbách, se kterými se mohou setkat kouzelníci mimo školu. Učitelé předmětu se velmi často střídají, během Harryho studia nevydržel žádný z nich déle než rok. Někteří říkají, že post profesora obrany proti černé magii, je zakletý a to od té doby, co o něj žádal Lord Voldemort. Rowlingová jednou prohlásila, že po Voldemortově smrti kletba zmizela a v době mezi poslední kapitolou sedmého dílu a epilogem předmět učila jedna osoba.

V době Voldemortova studia učila obranu profesorka Galatea Merrythoughtová. Po jejím odchodu se o místo ucházel Voldemort, ale Brumbál ho odmítl a začala éra učitelů na jeden rok. Během Harryho studia se na postu profesora obrany proti černé magii postupně vystřídali Quirinus Quirrell, koktavý muž s turbanem okolo hlavy, ovládaný Voldemortem, Zlatoslav Lockhart, známý bojovník s černou magií, který ovšem o svých činech lhal a ve skutečnosti byl zbabělý, Remus Lupin, dávný přítel Jamese Pottera a snad nejoblíbenější profesor tohoto předmětu, Alastor Moody, bývalý bystrozor, ve skutečnosti však přestrojený smrtijed Barty Skrk ml., Dolores Umbridgeová, neoblíbená profesorka dosazená ministerstvem kouzel, Severus Snape, který místo získal po dlouhých letech úsilí o něj, a Amycus Carrow, smrtijed dosazený Voldemortem.

Styl učení jednotlivých profesorů se lišil. Zatímco během Lockharta studenti pouze předčítali z jeho knih, v Lupinově a Moodyho éře se zaměřovali na praxi. Harryho ročník se u Lupina učil bránit nebezpečným tvorům, u Moodyho kletbám. Za Umbridgeové naopak praktické cvičení úplně vymizelo a byla vyučována pouze teorie, což bylo důvodem vzniku tzv. Brumbálovy armády, studentské skupiny vedené Harrym, která studenta učila obranná kouzla i používat. Snape učil Harryho ročník zejména užívání kouzel bez vyslovení kouzelné formule. Během působení Amycuse Carrowa se obrana proti černé magii změnila ve vyučování černé magie.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a devět