Voldemort

Napsal Akroi (») 31. 7. 2011 v kategorii Postavy, přečteno: 2253×
voldemort-foto_2.jpg

 

Věk: 66

Pohlaví: Muž

Druh: černokněžník

Titul/Vlastnost: Pán zla, Lord ,Ten,jehož jméno nesmíme vyslovit

Karma: záporná

Výskyt: Harry Potter

Autor: J.K.Rowlingová

Hraje: Ralph Fiennes, Hero Fiennes Tiffin, Frank Dillane

Blízcí:  Harry Potter,  Meropa Gauntová, Nagini

Popis

Voldemortovi podoby, v dolní části ještě jako Tom Raddle.

Lord Voldemort jak jej známe se jmenuje vlastním jménem Tom Rojvol Raddle. Někde si také můžete všimnou, že originál jeho jména je Tom Marvolo Riddle.

Narodil se jako dítě obyčejného mudly. Toma Raddlea. Jeho matka Meropa Gauntová byla poslední z rodu Gauntů a zároveň přímý potomek z rodiny Salazara Zmijozela.

ZAČÁTEK ŽIVOTA TOMA ROJVOLA RADDLEA

Tom Rojvol Raddle se narodil 24. prosince 1926. Narodil se do rozvrácené a nijak majetné rodiny, i když s poměrně (dříve) velice významným postavením a jménem ze strany matky. Jeho otec, který byl mudla opustil matku ještě v těhotenství. Ta po jeho porodu zemřela. V tu dobu zůstal na světě Tom zcela sám. Dostal se do sirotčince, kde musel vyrůstat mezi ostatními dětmi. Ty, ale nebyli tak „odlišné“ jako sám Tom, který objevoval schopnosti, které ostatní děti neměli. Dokázal ubližovat těm, kteří na něj byli zlí. Také zjistil, že umí komunikovat s hady a ti se jej dokáží najít.

V jeho jedenácti letech ho navštívil kouzelník Albus Brumbál, který vyučoval v Bradavicích a vzal chlapce do této kouzelnické školy. A od jeho začátků dokazoval, že je opravdu výjimečný jak svojí pílí tak výjimečným původem. I když byl velice nadaným žákem, nikdy se nezměnila jeho povaha. Vždy chladná a důkladná. Začal se zajímat více o černou magii a byl to právě on, který otevřel Tajemnou komnatu, při tomto činu zemřela i jedna studentka, ale nikdo neměl tolik důkazů, aby usvědčil právě jeho, jediný kdo měl pochyby byl právě Brumbál. Místo něj přišla vina na studenta Rubeuse Hagrida, kterému zlomili hůlku a vyloučili jej ze školy. Brumbál se za něj však přimluvil, aby mohl zůstat na škole jako hajný Bradavic.

V jeho patnácti letech vyhledal svého otce a jeho rodinu, poté co ošálil strýce Morfina, je všechny pozabíjel. Když se jeho strýc Morfin probral prohlašoval, že rodinu zabil on, protože každý z jeho rodu může být hrdý, pokud zabije mudlovského šmejda. Za tuto vraždu ho zavřeli do Azkabanu a tam později zemřel.

Po ukončení studia požádal o místo profesora v Bradavicích. Tento post mu byl však odmítnut z důvodu jeho mládí. Hledal tedy dál práci a našel ji v zapadlém krámku u Borgina a Burkese. Nebylo tomu dlouho a Tom začal znovu zabíjet. Napřed byla na řadě Hepziba Smithová, které odcizil Zmijozelův medailon a Pohár Helgy z Mrzimoru. Po tomto incidentu odjel do Albánie vyhledat diadém  Roweny z Havraspáru. Po jeho úspěšném hledání a návratu se vrátil s novým jménem Lord Voldemort, společně s dalším cílem.

Jedním z jeho prvních kroků bylo požádat Albuse Brumbála (v této době již byl ředitelem), aby mu uvolil stát se profesorem. Brumbál však nic neskrýval a rovnou ho odmítl. LORD VOLDEMORTPoté co jej Brumbál odmítne, sejde se, se svými starými následovníky, kteří ho vždy obdivovali. Začalo se jim říkat Smrtijedi a s jejich pomocí se Voldemort blíže a blíže dostával k ovládnutí celého, kouzelnického světa. Jediný, koho se vždy bál byl Albus Brumbál. Hlava hrstky kouzelníků bojujících proti Voldemortovi a jeho Smrtijedům, pod jménem Fénixův řád.

V červenci roku 1980 se vyplnila předpověď ohledně kouzelníka, který je prý jediný, kdo se může postavit Lordu Voldemortovi a zabít ho. Proto neváhal a okamžitě vyhledal tuto hrozbu, kterou měl být malé děťátko jménem Harry Potter. Zabil jeho otce i matku, ale malého Harryho zabít nedokázal. Při smrtelné kletbě se kouzlo obrátilo proti němu a Voldemort by i zemřel, pokud by neměl viteály, které si vytvořil.

 ZMIZENÍ A NÁHLÝ NÁVRAT

Lidem se ulevilo, ale stopy vraždění, které po sobě zanechal zůstaly v srdcích všech. Jeho jméno se nesmělo vyslovit a proto o něm všichni mluvili jako „Vy-víte-kdo.“. Smrtijedi se stáhli zpět a přesvědčovali Ministerstvo kouzel, že jsou nevinní. Voldemort (tedy jeho přízrak) se stáhl do Albánie, tam narazil na profesora Quierella a přesvědčil ho, aby mu pomohl zpět do Bradavic, kde chce ukrást Kámen mudrců. To se mu však nepodaří a do cesty se mu postaví Harry Potter. Voldemort uprchne zpět do Albánie.

Znovu se objevilo jeho řádění, když se jeden z jeho viteálů – Deník, dostal do rukou Ginny Weasleyové a ona na jeho příkaz otevřela Tajemnou komnatu. I tento pokus mu však překazil Harry Potter, po souboji s baziliškem, kdy jeho zubem probodl deník a tím zničil jeden z jeho viteálů.

O dva roky později byl jen krůček od zabití Harryho Pottera, ale zabil jen jeho přítele z Bradavic Cedrica Diggoryho. Harry se naštěstí i s jeho tělem přemístil zpět do Bradavic, při turnaji tří kouzelníků.

Po dalších dvou letech, se Voldemort odhodlal, že zničí překážku, která mu stojí v cestě mezi ním a zabitím Harryho. A tou je Albus Brumbál. Jeho vrahem má být Draco Malfoy, avšak konečný krok provede Severus Snape, který byl už dříve s Brumbálem na tomto domluvený.

Po jeho smrti se stává nejmocnějším kouzelníkem na světě a je ještě mocnější než předtím.

Poslední rok, který měl ukončit Harryho docházku se ujímá postu ředitele Snape, který Harrymu pomáhá v tom co potřebuje nejvíce – čas na získání viteálů, i když o jeho pomoci nemá Harry ani potuchy. V závěru najde Harry všechny viteály a zničí je. Také se dozvíme více nesrovnalostí. Harry se dozví od Snapea, jeho pravou tvář. Bezová hůlka, kterou Voldemort ukradl z Brumbálova hrobu ho, ale nechce přijmout ani poté, když zabil Severuse, protože si myslel, že vlastníkem hůlky má být on. Bezová hůlka ho proto ve finálním souboji neposlechla a kletba padla na něj.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a devět