Severus Snape

Napsal Akroi (») 1. 8. 2011 v kategorii Postavy, přečteno: 1096×
severus-snape-foto.jpg

Věk: 34

Pohlaví: Muž

Druh: člověk/kouzelník

Titul: Princ dvojí krve,Profesor, bývalý Smrtijed

Karma: kladná

Autor: Joanne Rowlingová

Hraje: Alan Rickman , Ben Clarke

Blízcí: Albus Brumbál, Voldemort, Harry Potter, Lily Potterová

Popis

Severus Snape se objevuje ve všech dílech jedné z nejslavnějších ság o mladém, čarodějnickém učni – Harry Potterovi, kterého  ztvárnila slavná spisovatelka Joanne K. Rowlingová. Jako filmovou postavu jej hraje slavný Britský herec: Alan Rickman.

MLÁDÍ SEVERUSE

Severus Snape se narodil 9. ledna 1960, čarodějnici Eileen Lloydové a mudlovi Tobiasi Snapeovi. Což značí, že Snape má jen z poloviny kouzelnickou krev. Snape byl vědomostně vždy dále než ostatní. Po jeho příjezdu do Bradavic se neměl zhola čemu učit, protože zvládal kletby studentů 7 ročníku a knihy uměl nazpaměť. Jeho rodiče neměli příliš šťastné manželství, jak se můžeme dozvědět. Jeho kolejí se stal mocný Zmijozel. Snape nebyl v dětství ten, který by byl o přestávkách nebo dokonce v hodinách obklopen velikými skupinkami studentů, kteří by jej obdivovali. Jak se můžeme díky Harrymu (Pátý díl) dozvědět – Snape si toho hodně vytrpěl od hádek rodičů, přes šikanu od jeho spolužáků v čele s Jamesem Pottrem. Jednoho dne, kdy si James a jeho partička vyberou znovu, jako obětního beránka Snapea, zastane se ho velice milá dívka Lilly. Snape byl, ale až moc naštvaný na to, aby jí poděkoval. Místo toho jí vynadal do nejhorší nadávky. Nazval jí „milovskou šmejdkou.“  Ale přitom se ze vzpomínek Snapea, v sedmém díle – dozvídáme, že Snape Lilly velice miloval, ale byl vždy za stínem Nebelvírské partičky v čele s tím „proklatým“ Pottrem. Ten mu dokonce i zachránil život, z pasti, kterou sám vymyslel. Proto jej Snape nesnášel ještě víc. S Lilly se přestal úplně rozumět poté co jí nazval milovskou šmejdkou.

SLIB PRO LÁSKU

I když si tito dva už nikdy nepadli do noty, Snape nikdy nepřestal Lilly milovat. Ba právě naopak. Miloval jí ještě víc.  Přidá se k stoupencům Lorda Voldemorta, ale po věštbě od profesorky Trellawneyové se rozhodne jednat. Zjistí, že Voldemort chce zabít Potterovu rodinu. Vydává se za Brumbálem a žádá, aby ušetřil život Lilly. Brumbálovi přijde, ale tato prosba opravdu otřesná. Snape tedy požádá, aby zachránil život celé rodině. Bohužel. Lilly i James se obětují pro svého syna. Hlavně tedy Lilly. Snape je po této zprávě vyveden z míry. Brumbál jej požádá, aby Severus ochránil, alespoň Harryho, protože jeho matka jej ochránila, protože svého syna milovala. Snape tuto nabídku přijme. Vezme i místo učitele Lektvarů a ředitele Zmijozelské koleje. I když se nedokáže vyrovnat se smrtí Lilly, v hloubi duše ví, že musí Harryho ochránit, i když si to nechce přiznat.

BRADAVICE

Velice mnoho studentů si na první pohled myslí, že Snape je jen arogantní zmetek, který se všem vysmívá, ponižuje a strhává nejraději body Nebelvíru. Naopak své koleji – Zmijozelu, s oblibou nadržuje, což je úplná pravda. A přitom toto místo přijal jen kvůli Harrymu. Což nesmí vědět nikdo jiný, než Brumbál a on sám. Roku 1981 se přidal k Fénixově řádu, i když byl pořád na straně Smrtijedů. I hned v první knize Harry zaplane velkou nenávistí vůči profesoru Snapeovi. A je přesvědčen, že proslulý „kámen mudrců“ chce ukrást zrovna on z Bradavického úkrytu. Nakonec se, ale dozvíme, že on sám se pokoušel viníka (profesora Quirrela a Voldemorta). V šestém díle dostane po 15 letech svého působení v Bradavicích konečně místo učitele Obrany proti černé magii, o které celá léta usiloval. A právě tento rok zabije kletbou „Avada Kedavra“ ředitele Albuse Brumbála. Tento čin byl však naplánovaný, ale Harry o tom neměl ani potuchy.  Po této události Snape prchá pryč s ostatními Smrtijedy. V sedmém díle se dozvídáme, že se Severus ujímá místa ředitele Bradavic. Na konci se dozvídáme, že Voldemort zabil Severuse jen proto, že si myslel, že právě on je právoplatným majitelem – Bezové hůlky protože zabil Brumbála. Snape však majitelem nebyl protože Brumbála odzbrojil Draco Malfoy a v Malfoy Manor když Harryho Pottera chytí lapkové Scabiora tak Dracovu hůlku sebral Harry takže právoplatným majitelem Bezové hůlky je Harry a proto Snape zemřel zbytečně.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a čtyři